ГРВІ та COVID-19: чим відрізняються і як допомогти?

ГРВІ та COVID-19: чим відрізняються і як допомогти?

  • 08.10.2020

Грип, ГРВІ, коронавірусна інфекція - всі ці поняття лякають і змушують змінювати звичний спосіб життя всій планеті. У цій ситуації важливо зберігати спокій і мати поняття про кожному захворюванні. Так можна перетворити зайву паніку і уникнути неправильного лікування.

Що важливо знати?

ГРВІ (гострі респіраторні вірусні інфекції) - ціла група захворювань, що вражають верхні дихальні шляхи. Основні збудники - аденовіруси, риновіруси, парагрип, респіраторно-сінтіціальний вірус і ін. Коронавіруси також є типовим збудником ГРВІ та включає в себе кілька видів. SARS-CoV-2 - це новий штам, який з'явився в результаті мутації. Якщо раніше група коронавирусов рідко ставала причиною ГРВІ та викликала тільки легкі форми хвороби, то з новим видом вірусу ситуація змінилася. Збудник легко передається від людини до людини і швидко призводить до пневмонії. Але важкі форми виникають далеко і не у всіх. У 80% людей все протікає легко або середньо.
Грип також підпадає під поняття ГРВІ. Його викликають віруси грипу, яких налічується сотні видів.
Особливість всіх збудників ГРВІ в тому, що вони схильні до мутацій і час від часу викликають нові нетипові захворювання. Так було 100 років тому з іспанським грипом, так сталося і сьогодні з COVID-19.
COVID 19

Чим відрізняються?

На початкових етапах розвитку, все захворювання схожі між собою і відрізнити їх тільки за симптоматикою складно.
Для того, щоб зрозуміти це наведемо основні прояви кожної хвороби.

ГРВІ, викликані риновірусів (типовий збудник) виявляються:
● чханням;
● нежиттю;
● болем в горлі;
● болем в суглобах;
● підвищенням температури до 37 С.

Симптоми виникають поступово, а загальне самопочуття може порушуватися лише незначно, у вигляді слабкості і нездужання.

Грип характеризується:
● високою температурою до 40 С;
● почервонінням очей;
● сльозотеча;
● болем в м'язах і суглобах;
● ломота в тілі;
● кашлем;
● головним болем;
● вираженою слабкістю (важко навіть встати з ліжка).

Для COVID-19 типові:
● сухий кашель;
● задишка;
● різке підвищення температури вище 38 С;
● порушення нюху;
● головний біль.

При коронавірусної інфекції рідко з'являється ломота в суглобах і м'язах, а також біль у горлі і закладеність носа. Але вони не виключні.
Лікарі відзначають, що COVID-19 має дуже мінливу симптоматику і у кожної людини протікає по-різному. Тому, виключно за симптомами, даний діагноз не ставиться ніколи. Для встановлення точного збудника і визначення тактики лікування необхідно пройти лабораторну діагностику ー здати тест на SARS-CoV-2.

Їх існує два види:

● експрес;
● ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція).

Перший є менш точним і часто дає похибки, так як можлива перехресна реакція на інші види коронавірусів. ПЛР ー точний метод, саме його використовують для остаточного визначення захворювання. Тільки на підставі отриманих результатів встановлюється діагноз і проводиться диференціальна діагностика з ГРВІ та грипом.
При появі перших симптомів хвороби не потрібно відразу проводити тестування. В першу чергу, потрібно зв'язатися зі своїм сімейним лікарем, розповісти про симптоми, після чого доктор визначить подальшу тактику дій. Безпричинний похід в лікарню може привести до реального отримання інфекції або до поширення її на інших людей.

Як уберегти себе?

Как защитится от COVIDДля запобігання захворювання необхідно дотримуватися стандартних правил безпеки:
● дотримуватися соціальної дистанції;
● не контактувати з хворими людьми;
● намагатися без потреби не відвідувати місця з великим скупченням людей;
● носити захисну маску і надягати рукавички;
● дотримуватися правил етикету при чханні і кашлі (прикривати рот і ніс серветкою, що не чхати і не кашляти собі в руки);
● використовувати антисептик для рук;
● мінімізувати поїздки в громадському транспорті.

Важливою частиною профілактики є ведення здорового способу життя. Він має на увазі:
● регулярні фізичні навантаження;
● дотримання режиму дня;
● позбавлення від стресів;
● планування роботи і відпочинку;
● раціональне харчування.

Проводьте більше часу на свіжому повітрі, не забувайте провітрювати приміщення і стежити за станом імунітету. Підтримати і відновити його допоможуть наші натуральні біопасти Vivassense №9 IMMUNO PROTECT і Vivassense №4 KIDS IMMUNOSUPPORT. Випускаються в зручній формі, мають природний склад і безпечні для прийому дітям з 1-го року. Вони зміцнюють імунітет, нормалізують обмін речовин, вкорочують період хвороби і допомагають швидше впоратися з вірусною інфекцією.
Бувайте здорові!

 

Написати коментар